Çıkma Raf Sistemleri

2. El çıkma Raf

İnşaat malzemesi satan yapı marketlerde istenen ürünü hemen bulabilmek için raf sistemini tercih eden işyerleri arasında bulunmaktadır. Malzemelerin düzenli istiflenmesi ve kırılma, dökülme gibi olayların önüne geçmek için düzenli kullanım sağlamak amaçlı ikinci el depo rafı kullanmaktadır. İstenilen ölçü ve boyutlarda raf bulabilme imkanını ikinci el satışı yapan kişiler sağlamaktadır. Büyük mağazaların kapatılmış ve ya iflas etmesi durumunda ikinci el alım yapanlar rafları alıp tekrar satışa sunabilmek için tek, tek elden geçirip sağlamlığını ve yükü taşıyıp taşıyamadığını kontrol ederek satışa hazırlamaktadır. Antrepolarda da raflar kullanılmakta ve malların istiflenerek düzgün şekilde yerleştirilmesi sağlanmaktadır. Büyük depolarda da malzemelerin korunması, kırılma ve dökülme imkanının yaşanmaması için raf sistemi kullanılması gerekmektedir.Antrepo rafları, depo rafları, Antrepolarda kullanılan raflar

 İkinci el alınan raflar fiyat bakımından uygun olmaktadır

Depo raf sistemlerinden faydalanan, inşaat malzemesi satan yapı marketlerinin en büyük avantajlarından sayılmaktadır. Yeni açılan bir yapı marketi depo rafını maliyetinin yarısı kadar sayılacak miktar ile ikinci el satışından alması kişiye fiyat konusunda avantaj sağlamaktadır. Rafların ilk elden alınması kullanılan malzeme ve işçilikle birlikte fiyat konusunda artış göstermektedir. İkinci el depo rafı tercihleri hem fiyat konusunda cazip olması hem de ikinci el olmasına rağmen temiz kullanılmış olmalarından dolayı tercih edilmektedir. Maliyetin altında bir rakamla raf temin edebilmek için mutlaka ikinci el satışı yapan kişilerden de bilgi edinilmelidir.

Bir önceki yazımız olan İkinci el raf almak başlıklı makalemizde depo rafları ikinci el, ikinci el palet rafları ve ikinci el raf hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.