Çıkma Raf Sistemleri

2. El çıkma Raf

Bir işletme kurmak oldukça maliyetli ve zorlu bir süreçtir. İşletmede kullanılacak demirbaşların temin edilmesi ve işletmenin faaliyete geçmesi için çok büyük paralar harcanır. Çelik raf sistemleri ise mağazalar, fabrikalar, kamu kuruluşları, depolama gereksinimi olan kuruluşlar için olmazsa olmazdır. Piyasaya baktığımızda bu rafların fiyatları çok cep yakmaktadır. 1. El çelik raf fiyatlarının yüksek olması doğal olarak 2. El çelik raf piyasasına yoğun talep gelmesine neden olmaktadır.  Olaya birçok boyuttan baktığınızda 2. El çelik raf almak daha avantajlıdır. 2. el çelik raf sıfır ürüne göre size daha çok tasarruf sağlar. 1. El alıp çok para vereceğinize aynı işlevi yerine getiren 2. el çelik raf alıp daha ucuz şekilde işinizi halledersiniz. 2. el çelik raf fiyatları daha caziptir.

Çelik raf sistemleri, 2. el çelik raf, çıkma çelik raf

2.El çelik raf satın aldığınızda herhangi nedenden dolayı bu rafın kullanımı sona ermiş, bir işinize yaramıyor ve satmak istiyorsanız alıcısı çoktur. Rahatlıkla satabilirsiniz.2. el çıkma çelik raf satın aldığınızda satmak istediğiniz zaman daha az zarar edersiniz. Örneğin 2000 liraya bir raf aldığınız da bunu 300 liraya satarsınız, 700 lira zarar edersiniz. Fakat 2. El alıp herhangi bir neden işletmenizi kapattığınızda bu malı satarken 500’e 2. El alıp 300’e satarsınız.Çelik hiçbir zaman değer kaybetmeyecek bir maddedir. Çeliğin hammaddesi bile satılmak istendiğinde para etmektedir.

Bir önceki yazımız olan ikinci el raf sistemleri başlıklı makalemizde ikinci el raf ve ikinci el raf sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories: Raf Sistemleri

Comments are closed.