Çıkma Raf Sistemleri

2. El çıkma Raf

Raf sistemleri, taşıma kapasitesi ve kullanım amacına göre farklı şekilde dizayn edilirken, genel olarak mağazalar, depolar, fabrikalar, atölyeler ve bunlar gibi mekânlarda tercih edilmektedir. Elbette ki tercih edilecek ve kullanım amacına göre farklı malzemelerden üretimi gerçekleştirilmiş olan 2.el raf modelleri bulunmaktadır. Genel olarak malzeme çeşidine göre sınıflandırmak gerekirse, ahşap ve metal olarak 2 sınıfa ayırmak mümkündür. Ahşap raflar her ne kadar kullanım amacına uygun olarak üretilse de, elbette ki çelik raflar kadar taşıma kapasiteleri bulunmamaktadır. Bu durumda hafif ağırlıklar için tercih edilebilir. Eğer ki sanayi, atölye ve depo gibi alanlarda kullanılacak ve ağır malzemelerin depolanması için uygun olacaksa, bu durumda çelik raf sistemlerine göz atmakta fayda var.hafif 2.el raf çeşitleri, ağır yük rafları, ağır yük rafı sistemleri

Çelik raf sistemleri

Çelik raflar, taşıma kapasiteleri yüksek, palet rafları ya da diğer levha raflar olarak çeşitlere sahiptir. Yine çok aşırı ağırlık taşımayacak olan raflarda alüminyum olarak hafif raflarda tercih edilebilir. Bu durumda depolanacak malzemelerin ağırlık merkezleri iyi seçilirse, yine standart ölçülere sahip olan raflarda isteklerinizi karşılayabilir.

Ayarlanabilir çelik raflar

Raf aralıkları ayarlanması üzere, kullanılan profillerde delikler bulunmaktadır. Bu durumda depo şeklinin değişmesi halinde de sökülüp yeni bir ayar yapma imkânı tanımaktadır. Böylelikle tercih edeceğiniz 2.el raf modellerinde bu özelliklere göz atarak, kendinize ve amacınıza uygun bir seçim gerçekleştirebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgiler için, görsellerden destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çalışma Ortamlarınızda En Önemli Etken başlıklı makalemizde ikinci el raf modelleri, ikinci el raf satın alma ve nereden raf alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.