Çıkma Raf Sistemleri

2. El çıkma Raf

Günümüzde hurda sektöründe çok sayıda rekabet vardır. Hemen hemen her ilde her ilçede hatta her beldede bile omlarca hurdacı işletmesi vardır. Bunlar genellikle aldıkları ürün bakımından birbirleriyle benzer şekildedir. Fakat klima hurdası satarken dikkat etmemiz gereken bir unsurumuz vardır.

Hurdacılara klima hurdası satmak, klima hurdası, klima hurdası satmak

Hurdacılara klima hurdası satmak hurdacıya teneke eskilerini satmaya benzemez. Bu nedenle klima hurdası satarken hurdacının gerekli donanıma sahip olup olmadığını bilmemiz gerekmektedir. Çünkü klima çevremizi kirleten bir makine olduğundan eski klimamızı sattığımız hurdacılar eğer geri dönüşüm veya imha etme makineleri yoksa tekrardan dönüp dolaşıp bize zararı dokunabilir.

Bugün birçok hurdacılık işiyle uğraşan firma aldıkları klima hurdalarının motorunu tekrardan başka bir klimada kullanarak piyasaya sunmaktadır. Bu nedenle hurdacılara klima hurdası satmak göründüğü kadarda basit bir şey değildir.  Satış işlemi yaparken tanınmış isim yapmış firmalar tercih edilmesi daha sağlıklıdır. Hurdacılara klima hurdası satarken piyasadaki klima hurda fiyatlarını bilerek ve genel bir bilgi alarak gitmeliyiz. Satmış olduğumuz klima hurdası bizim gözümüzün önünde hassas tartılar da tartılarak satılmalıdır.

Sonuç olarak hurdacılara klima hurdası satarken işini iyi yapan, tanınmış firmaları tercih etmeye çalışmalıyız. Aksi takdirde satmış olduğumuz klima hurdasının nerde ne şekilde kullanıldığını bilemeyiz belki de tekrardan çevremize zarar vermeye devam edebilir. Daha öncede dediğim gibi klima hurdası satmak plastik veya teneke satmayla aynı şey değildir.

Categories: Hurdacılık-Hurda

Comments are closed.