Çıkma Raf Sistemleri

2. El çıkma Raf

Günümüz işletmelerinin hepsi raflar kullanmaktadırlar. Bu raflar kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedirler. İşletmeler tarafından genellikle kullanılan ağır yük rafları uzun ömürlü olmaktadırlar. Fakat dikkatsizce kullanılan raflar kısa sürede yenileriyle değiştirilmektedirler. İkinci el raf almak günümüzde sıkça görülen bir olaydır. İnsanlar artık binlerce lira harcayarak sıfır raf almak yerine daha az fiyatla ikinci el rafları tercih etmektedirler. İkinci el raflar genellikle işletmelerin depolarından ya da müşterilerle bire bir temasta olmayan alanlarda kullanılması için satın alınmaktadır. Örneğin; bir süper marketin reyonunda kullanılmak üzere ikinci el raflar tercih edilmez. Genellikle depo rafları ikinci el olarak tercih edilmektedirler.

İkinci el raf, depo rafları ikinci el, ikinci el palet rafları

İkinci el raflar eski işletmelerden kalan ya da tadilata giren işletmelerden çıkma raflardır. Bu nedenle bu raflar çok sağlam da olabilir çok kötüde olabilirler. İkinci el satın alırken bunların hepsinin göz önünden geçmesi gerekmektedir. Satın alınacak ikinci el palet raflarında özellikle dikkatli olunması gerekmektedir. Palet rafları çok ağır raflar olduğundan ve makinayla yükleme yapıldığından dolayı kırık veya hasarlı olma ihtimalleri vardır. İkinci el raf almak her ne kadar avantajlıysa da bir o kadar da dikkatli olunması gerekmektedir. Bu nedenle ikinci el raf alırken iyice araştırma yapıp ve sağlam olup olmadığına, kırık olup olmadığına, kullanılabilirlik durumuna bakılarak satın alınmadı gerekmektedir. Aksi takdirde size daha fazla maliyetli hale gelir.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Raf Fiyatları başlıklı makalemizde Hurda Raf Sistemleri, İkinci El Raf Fiyatları ve İkinci el raf sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.