Çıkma Raf Sistemleri

2. El çıkma Raf

Bazı fabrika ve satış yapan çeşitli işletmelerin sipariş için bekleyen ve ya kullanmadığı eşyaları koyduğu bazı yerler vardır. Bu alanlar depo adını almaktadır. Bu depolar, firmanın çalıştığı sektör ve büyüklüğüne göre farklı boyutlarda olabilirler. Ufak çaplı firmalar ve küçük depolar için gerekli olmasa da, büyük firmaların depolarında mutlaka bulundurması gereken bir şey raf dolaplarıdır. Bu raf dolapları bekletilen ürünlerin düzen içinde kalmasını sağladığı gibi, aynı zamanda ürünlerin zarar görmemesi içinde önemli bir yere sahiptirler. Büyük firmaların dışında ise ufak çaplı firmalar ikinci el depo rafı alternatiflerini değerlendirebilirler.raf seçiminde neler önemli, ikinci el raf seçimi, ikinci el raf alımı

Seçerken Çok Dikkat Edin

Bir deponun ve içindeki rafların boyutları, çeşitleri hatta bu raf ve depoya ihtiyaç olup olmadığı bile tamamen şirketin çalıştığı sektöre dayanır. Firmanın faaliyet alanı olan sektör, firmanın büyüklüğü gibi etkenler, bir depo hatta depoda raf sisteminin ihtiyacı konusuna yön verebilir. Eğer ufak çaplı bir firma ise, depoda raf olmayabilir eğer depo lazım olursa birçok depo rafları ikinci el olarak satışta bulunmaktadır. Bu satışta olan ikinci el depo raflarından uygun fiyatlı olanı alınıp, depoya kullanılmak üzere yerleştirilebilir. Çürümemiş olması ise ikinci el depo rafı alan birisinin bakacağı ilk noktadır.

  Sağlamını Seçin

Ufak çaplı işletmeler için ikinci el depo rafları iyi birer alternatiftir. Deponun kat yüksekliği ve genel boyu, şirketin ekonomik durumu ve kurulma amacı göz önüne alınarak, uygun yükseklik ve genişlikte, çürümemiş ve tamir görmemiş olması şartıyla depo rafları ikinci el olarak alınıp kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan PALETLİ RAF SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILABİLİR? başlıklı makalemizde ikinci el raf sistemleri, paletli raf sistemleri ve raf sistemleri nerelerde kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories: Çıkma Raf

Comments are closed.